Кошик
3 відгуків
PENOPLAST-KRIVBASS.COM.UA
+380678385161
+380678385161

Система утеплення пінопластом

Система утеплення пінопластом

Використання пінопласту як утеплювач стінПінопласт як утеплювач використовується практично повсюдно. Це один з найпопулярніших теплоізоляційних матеріалів, що застосовуються як в індивідуальному, так і в масовому будівництві. Давайте з'ясуємо, чи виправдана така висока популярність пінопласту в якості утеплювача, розберемося, у чому полягають його плюси і мінуси.

Пінопласт — тип матеріалів, структура яких являє собою спінені маси. Основний обсяг структури пінопласту займає газ (повітря). З-за цього щільність пінопласту в кілька разів нижче, ніж щільність сировини, з якого виробляється сам пінопласт. Це суттєво впливає на низький вага панелей (плит) з пінопласту. Завдяки великій кількості повітря в структурі пінопласту, матеріал має високі термоізоляційні і звукоізоляційні якості.

З різного сировини отримують пінопласт різної щільності, з різною механічною міцністю. Чим більше щільність, тим менший обсяг газу знаходиться всередині структури і відповідно нижче теплоізоляційні якості. Але при цьому зростають значення стійкості до механічних навантажень.

Як утеплювач використовують різні по щільності плити пінопласту, мають, відповідно різний рівень міцності. Пінопластові плити з невеликим показником щільності вимагають при влаштуванні утеплення максимального захисту від механічних пошкоджень. Плити з невисокою щільністю найчастіше використовуються в якості утеплювача з каркасним способом монтажу. Тобто там, де все навантаження припадають, перш за все, на зовнішній захисний шар утеплювача і на каркас.

При використанні пінопласту з великою щільністю захист від механічних пошкоджень можна забезпечити і без монтажу каркасу. Але цей захист все одно повинна бути.

Де використовується пінопласт як утеплювач

Застосування пінопласту для зовнішнього утеплення стінПінопласт як утеплювач знайшов широке застосування наступних сферах: для зовнішнього, внутрішнього утеплення стін; утеплення стель, горищ, підлог, стін підвалів, фундаментів. Але треба зауважити, що використання пінопласту для внутрішнього утеплення стін виходять на вулицю не є правильним.

Причина цієї «неправильності» полягає в наступному: стіна, що виходить назовні, повинна обов'язково прогріватися за рахунок внутрішнього опалення. Якщо на внутрішню поверхню стіни укласти пінопласт, відбудеться не тільки утеплення стіни, але і теплоізоляція стіни від прогріву з боку приміщення. В результаті «точка роси» зміститься всередину стіни або в проміжок між стіною і шаром пінопласту.

Волога почне просочувати стіну, зміняться термоізоляційні властивості самої стіни. Крім цього, волога, що конденсується всередині стіни, може замерзати при низькій температурі. Все це призведе не тільки до порушення теплообміну, але і сприятиме поступовому руйнуванню стін.

Тому якщо використовувати пінопласт як утеплювач, то дуже бажано утеплювати їм стіни зовні приміщення. Але пінопласт не володіє достатньою механічною міцністю (навіть пінопласт з високою щільністю). Тому виникає необхідність зовнішнього зміцнення поверхні пінопластових плит.

Якщо утеплюють пінопластом фундамент, то виникає необхідність захисту плит пінопласту не тільки від тиску грунту, але і від навантажень, які виникають при морозному обдиманні грунту. І якщо при зміцненні поверхні пінопласту на стінах можна обійтися армуючої сіткою і шаром штукатурки, то у випадку з утепленням підвалу, потрібно більш серйозний захист. Наприклад, цегляна кладка або захист за допомогою дерев'яної опалубки.

Переваги пінопласту-як утеплювача

1. Материал равнодушен к воздействию влаги и практически ее не впитывает.
2. Обладает хорошими термоизоляционными свойствами.
3. На поверхности пенопласта не образуется грибок и плесень
4. Пенопласт легко режется и легко монтируется.
5. Имеет маленький вес.
6. Плиты пенопласта имеют низкую цену.
7. Пенопласт имеет срок эксплуатации.
8. Пенопласт выдерживает сильные морозы, ильную жару и суточные перепады температур.
Имеет хорошую звукоизоляцию.
9. При монтаже не требует дополнительной гидроизоляции.

Недостатки пенопласта

1. Має обмежену механічну міцність. Після монтажу вимагає створення додаткового захисту від механічних ушкоджень.

2. Пінопласт, практично не пропускає повітря.

3. Пінопласт легко руйнується під впливом різних нітрофарб або лакофарбових покриттів на цій основі.